Projekty

czerwiec, 2016

Ścieżka Astronomiczna

Projekt uzyskał dofinansowanie w ramach LECHSTARTERA.

lech

czerwiec, 2016

Wolontariat mnie kręci

Projekt sfinansowany ze środków Starostwa Powiatowego w Lwówku Śląskim.

logo

maj, 2016

Zielony Powiat Lwówecki

Projekt sfinansowany w ramach środków Starostwa Powiatowego w Lwówku Śląskim.

logo

maj, 2016 

Izerskie wioski tematycznejako model aktywizacji i współpracy stowarzyszeń, społeczności lokalnych i samorzadów.

Projekt uzyskał dofinansowanie w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Bierze w nim udział 10 wiosek, które w ramach wyjazdów, szkoleń i spotkań opracyją kompetną ofertę wsi tematycznych.

2015_logo_FIO_v1

styczeń,  2016

Inicjatywa Lokalna miasta i gminy Lubomierz

Dzieki środkom pozyskanych w ramach inicjatywy zorganizowalismy wyjazd na basen w trakcie ferii zimowych.

 3dmj0j3lqm

czerwiec, 2015

Odnowa wsi Dolnośląskiej!

W ramach projektu dla Chmielenia pozyskaliśmy środki na materiały promocyjne wsi Chmieleń.

odnowa wsi dolnoslaskiej logo UMWD kolor

styczeń 2015 

Oczywiście nie śpimy!!!

Wraz z partnerami Stowarzyszeniem LGD Partnerstwo Izerskie i Fundacją Zielona Akcja aplikowaliśmy w konkursie ogłoszonym przez Fundusz Inicjatyw Obywatelskich (FIO). Wnioski należało złożyć do 7 stycznia 2016 r. i tak też się stało. Teraz czekamy na wyniki, które pojawią się około 1-go maja 2016 r.

Czekamy:))

 

grudzień 2015

Właśnie złożyliśmy wniosek o płatność do Urzędu Marszałkowskiego we Wrocławiu z Odnowy Wsi. Wszystko poszło idealnie, projekt zrealizowany zgodnie z założeniami.

kwiecień 2015

Stowarzyszenie Przyjaciół Lubomierza wraz z mieszkańcami z Chmielenia aplikuje do Urzędu Marszałkowskiego o dotację z Odnowy Wsi Dolnośląskiej. W ramach projektu planujemy zakup namiotu, zaprojektowanie i wydrukowanie widokówek, smyczy,, długopisy, odblaski i torby lniane z nazwą miejscowości oraz logotypami projektu.

 

grudzień 2014

Złożenie wniosku o płatność do UMWD we Wrocławiu.

Teraz pozostało tylko czekać na zwrot dotacji:)

 

wrzesień 2014

„Rekreacja i sztuka drogą do poznania walorów turystycznych Pogórza Izerskiego.”  to tytuł projektu realizowanego od września do grudnia 2014 r. przez nasze stowarzyszenie. Najpierw odbędą się zajęcia jeździeckie dla 9 osób. Następnie w świetlicy w Olesznej Podgórskiej będą odbywały się zajęcia fitness, przez 2 miesiące (październik, listopad 2014). I jeszcze zajęcia malarskie, trzy spotkania dla 10 osób.

Unia Europejska, Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie. Zadanie realizowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Lubomierza w ramach działania 413 Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju, współfinansowane ze środków publicznych i UE w ramach osi 4 – LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

pasek z logo

czerwiec 2014 

Muzeum zegarów. Jesteśmy po rozmowach z duchownymi, zarządzającymi obiektami sakralnymi na terenie gminy Lubomierz, a także z kurią Legnicką, odnośnie przekazania na rzecz Stowarzyszenia Przyjaciół Lubomierza mechanizmów zegarowych do renowacji. Władze miasta, wskazały nam już pomieszczenie, w którym będziemy mogli przechowywać zegary. Dopiero po odnowieniu kilku mechanizmów, będziemy realizować pomysł muzeum i przygotowywać ekspozycję dla mieszkańców i turystów.

czerwiec 2014

Niestety projekt napisany w ramach FIO nie uzyskał wystarczającej liczby punktów, w wyniku czego nie dostaliśmy dofinansowania na planowane zajęcia.

maj 2014

Inicjatywa Lokalna pt. Izerska Parada Powozów 2014

Pomysł realizowany wspólnie z : Okręgowym Związkiem Hodowców Koni Oddział Terenowy w Lubomierzu,  Stowarzyszenie LGD Partnerstwo Izerskie, Gmina Lubomierz, Nadleśnictwo Lwówek Śląski

_DSC0511

luty 2014

Realizacja, w ramach inicjatywy lokalnej, warsztatów plastycznych dla dzieci z miejscowości: Chmieleń, Wojciechów i Lubomierz.

styczeń-kwiecień 2014

Realizacja Małego Projektu

pt. ” Strona internetowa i narzędzia multimedialne drogą do sukcesu stowarzyszenia”

W ramach projektu powstała strona internetowa www.przyjacielelubomierza.pl i zakupiono laptop i aparat fotograficzny.

FIO 2014

Stowarzyszenie Przyjaciół Lubomierza złożyło wniosek na przeprowadzenie szkoleń i zajęć z Nordic Walking w ciągu roku 2014. Przeszliśmy pozytywnie ocenę formalną wniosku, czekamy na dalsze wyniki.

Trzymajcie kciuki:)

2013 rok

Stowarzyszenie Przyjaciół Lubomierza uczestniczyło, w dniach 15-18 sierpień 2013, w Ogólnopolskim Festiwalu Filmów Komediowych przygotowując poczęstunek produktem lokalnym i uczestnicząc w prowadzeniu warsztatów dla dzieci.IMG_2565 IMG_2545 IMG_2604 IMG_2713

2013 r.

Stowarzyszenie planuje otwarcie muzeum zegarów, a dokładnie mechanizmów zegarowych, które obecnie znajdują się w wieżach kościelnych parafii należących do gminy Lubomierz.  Jesteśmy już po rozmowach z władzami Miasta i Gminy Lubomierz, które wyraziły chęć pomocy w realizacji tego projektu.

Comments are closed.